Jose Mourinho s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după egalul cu Juventus: ‘Ruşinos’

Jose Mourinho s-a dezlănţuit! Antrenorul portughez şi-a făcut praf echipa după egalul cu Juventus. The Special One s-a enervat pentru evoluţia propriei echipe din prima repriză, în deplasarea de la Torino.

Jose Mourinho era un car de nervi după meciul cu Juventus. În ciuda rezultatului pozitiv din meciul de la Torino, portughezul nu a fost mulţumit.

Jose Mourinho s-a dezlănţuit!

Juventus – AS Roma 1-1, în etapa a treia din Serie A, l-a enervat pe Jose Mourinho. Dusan Vlahovic a deschid scorul pentru torinezi în minutul 2, iar Tammy Abraham a egalat pentru Roma în minutul 69. Juventus n-a trimis niciun șut pe poartă în repriza a doua.

Antrenorul echipei capitoline, Jose Mourinho, a avut un discurs furibund la finalul partidei. Şi-a acuzt jucătorii că n-au avut atitudinea potrivită în prima repriză. “Am avut extrem de mult noroc în prima repriză. Nu am făcut absolut nimic, a fost noroc pur. Apoi în repriza a doua a reușit să facem ceva, a fost o altă echipă.

La pauză, le-am spus jucătorilor că sunt rușinat de ei. A fost rușinos! Nu este vorba despre tactică, este vorba despre atitudine.

Nu putem să venim la Torino și să jucăm așa. I-am spus secundului meu: “Roagă-te să fie doar 1-0 la pauză!”. A fost ceva fantastic să primim doar un gol.

Din păcate, am avut puține soluții ofensive pe bancă, fără Zaniolo, fără Wijnaldum. Fundașii au jucat oribil în prima repriză. Pentru repriza a doua, am fost mulțumit.

L-am văzut pe Abraham într-un interviu, s-a comportat ca și cum ar fi jucat foarte bine, dar a fost oribil”, a spus Mourinho, conform DAZN.