Iubitele jucătorilor englezi fac senzație în Qatar: au acaparat toate privirile / Galerie Foto

Iubitele jucătorilor din naționala Angliei au făcut senzație la primul meci al Angliei, la Campionatul Mondial din Qatar.

Au acaparat toate privirile

Partenera lui Jack Grealish, Sasha Attwood, în vârstă de 26 de ani, s-a numărat printre cei care au fost văzuți în tribune înainte de meci, alături de soția lui Harry Kane, Katie Goodland.

Sursă foto: Instagram @ Sasha Attwood

Soția lui Jordan Pickford, Megan Davison, în vârstă de 26 de ani, a fost și ea prezentă la stadion, alături de partenera lui Kyle Walker, Annie Kilner.

Harry Maguire – care a fost ales împotriva Iranului, în ciuda formei sale șubrede de la Manchester United – are din nou familia alături de el.

Foto; Instagram @ Fern Hawkins

Sora Daisy, în vârstă de 22 de ani, a încărcat o serie de fotografii pe Instagram, inclusiv o vedere de la balconul lor de la bordul pachebotului de lux, o fotografie din interior și o alta cu sosirea ei la Stadionul Internațional Khalifa.

Stau pe un yacht de un miliard de euro

Iubitele jucătorilor din naționala Angliei sunt cazate pe vasul de croazieră MSC World Europa, supranumit „palatul plutitor”, al cărui valoare este estimată la 1 miliard de lire sterline.

Nava a acostat în portul din Doha Port, capitala Qatarului, pentru a oferi cazare suplimentară fanilor din întreaga lume.

În mod normal, prețul unei șederi de nouă zile este de 2,435 lire sterline.

Anglia, debut fabulos la Cupa Mondială 2022!

Anglia – Iran 6-1 şi britanicii sunt printre favoriţi la câştigarea trofeului. Nu le-au dat nicio şansă asiaticilor şi au rezolvat meciul foarte repede.

Bellingham, Saka şi Sterling au marcat de trei ori în doar 10 minute. La pauză avea deja 3-0. Cei din Iran nu au avut replică. Doar au făcut scandal la golul al doilea, dar reluările le-au dat dreptate arbitrilor. Nu a fost fault la Maguire. Un alt record s-a stabilit în prima repriză cu cele 14 minute de prelungire. Totul s-a întâmplat din cauza accidentării portarului iranienilor. Mai mult, şi repriza a doua a avut alte 12 minute de prelungiri, în total 26.

Saka a făcut dubla în repriza a doua şi englezii au dat drumul la spectacol. Taremi a marcat golul de onoare pentru iranieni. În minutul 71 a marcat şi Rashford pentru 5-1, cea mai mare victorie pentru Anglia la un start de Cupă Mondială. Tăvălugul englez nu s-a terminat aici. Băieţii lui Southgate au făcut 6-1 prin Grealish. S-a terminat 6-2, după ce Taremi a marcat în ultimul minut suplimentar, din penalty.

Anglia – Iran, echipe de start:

ANGLIA (4-2-3-1) : Pickford – Trippier, Maguire, Stones, Shaw – Bellingham, Rice – Saka, Mount, Sterling – Kane
Rezerve: Pope, Ramsdale – Walker, Grealish, Henderson, Rashford, Phillips, Dier, Coady, Alexander-Arnold, Foden, White, Wilson, Gallagher
Selecționer: Gareth Southgate

IRAN (3-5-2): Beiranvand – Pouraliganji, Cheshmi, M. Hosseini – Moharrami, Noorollahi, Karimi, Hajsafi, Mohammadi – Jahanbakhsh, Taremi
Rezerve: Abedzadeh, H. Hosseini, Niazmand – Amiri, Ansarifard, Azmoun, Ezatolahi, Ghoddos, Gholizadeh, Jalali, Kanaani, Khalilzadeh, Rezaeian, Torabi
Selecționer: Carlos Queiroz