Istvan Kovacs, inamicul public al celor de la Real Madrid! Ce s-a întâmplat în Champions League. A avut nevoie de intervenţia VAR + Rezultatele serii

Istvan Kovacs, inamicul public al celor de la Real Madrid! S-a aflat ce s-a întâmplat în Champions League. A avut nevoie de intervenţia VAR după ce a anulat un gol valabil al madrilenilor.

Istvan Kovacs a fost, din nou, în centrul atenţiei. Le-a anulat gazdelor un gol, dar a fost corectat de VAR.

Istvan Kovacs, inamicul public al celor de la Real Madrid!

Condusă cu 2-0 la pauză de Borussia Dortmund, Real Madrid a egalat până în minutul 62, după două goluri marcate în decurs de două minute. Antonio Rudiger a redus din diferență în minutul 60. Apoi, Vinicius a marcat al doilea gol al Realului două minute mai târziu. Reușita brazilianului a fost inițial anulată de Istvan Kovacs, la semnalul asistentului, pentru o poziție de ofsaid la Kylian Mbappe.

Faza a fost analizată imediată în camera VAR, unde s-a constatat în scurt timp că decizia luată de brigada românească de arbitri a fost eronată. Poziția lui Kylian Mbappe a fost regulamentară, astfel că golul lui Vinicius a fost validat. ”VAR-ul și-a intrat în acțiune. Golul lui Real Madrid de 2-2 este validat, pentru că nu a fost ofsaid la Mbappe”, a scris as.com.

”Gol anulat al lui Vinicius. Stai, trebuie revăzut! Nu pare ofsaid la Mbappe. Golul e validat! Madridul egalează în două minute”, a notat Marca.

AC Milan – Club Brugge 3-1

Monaco – Steaua Roşie 5-1

Arsenal – Sahtior 1-0

Aston Villa – Bologna 2-0

Girona – Slovan Bratislava 2-0

Juventus – Stuttgart 0-1