Istvan Kovacs, făcut praf în direct! Dan Nistor a dat de pământ cu arbitrul: ‘Are capul mai pe sus’ + Anunţ înaintea derby-ului cu CFR Cluj

Istvan Kovacs, făcut praf în direct! Dan Nistor a dat de pământ cu arbitrul după meciul U Cluj-Oţelul 0-1. Vedeta şepcilor roşii s-a dezlănţuit la adresa fluieraşului pe care l-a acuzat de faptul că ar sfida jucătorii, în timpul meciului.

Dan Nistor l-a distrus pe Istvan Kovacs după U Cluj-Oţelul 0-1. Atitudinea fluieraşului l-a scos din minţi pe Nistor.

Istvan Kovacs, făcut praf în direct!

Dan Nistor a contestat arbitrajul, după ce echipa lui a fost învinsă, scor 0-1, de Oțelul Galați. În minutul 88, Filip Ilie a reușit să marcheze, dar golul a fost anulat de VAR pe motiv de ofsaid.

Fotbalistul a contestat și cartonașul galben pe care „centralul” Istvan Kovacs i l-a arătat în prelungirile partidei. Nistor a ajuns la 4 cartonașe galbene și va fi suspendat în derby-ul cu CFR Cluj, programat joi, 21 decembrie, de la 19:45.

„Am făcut o primă repriză destul de slabă. A doua a fost mult mai bună. Nu știu dacă acel gol a fost anulat pe drept. Am un semn de întrebare. Păcat că nu am câștigat astăzi acasă.

Din păcate, acasă nu reușim să ne desprindem cum o facem în deplasare. Am făcut un joc destul de modest din păcate, dar asta este viața, trebuie să ridicăm capul din pământ și să mergem mai departe.

Îmi pare rău, dar și arbitrul… la primul fault mi-a dat galben. Nici n-ai voie să vorbești cu el. Parcă ar fi Dumnezeu. Are capul mai pe sus. Trebuie să-l respectăm, că el e îmbrăcat în negru”, a spus Nistor, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Nistor va absenta în derby-ul cu CFR Cluj. Speră însă ca U Cluj să termine cu o victorie anul în Superliga. „Acest meci se joacă cu inima pentru suporteri. Sunt convins că vor veni în număr destul de mare. Trebuie să le facem această bucurie, că tot vine Crăciunul”, a spus Dan Nistor, conform sursei citate.