Ion Crăciunescu nu s-a mai abţinut! Verdict în privinţa lui Radu Drăguşin. Greşeala tricolorului din timpul meciului

Ion Crăciunescu nu s-a mai abţinut și a spus totul despre internaționalul român! A venit cu un verdict în privinţa lui Radu Drăguşin. S-a aflat greşeala tricolorului din timpul meciului.

Radu Drăgușin (22 de ani) a jucat în ultimele minute ale partidei dintre Everton și Tottenham, care s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a 23-a a Premier League.

Ion Crăciunescu nu s-a mai abţinut!

Radu Drăgușin, jucătorul de la naționala României, a fost introdus pe teren în minutul 89 și a jucat timp de 11 minute, inclusiv în prelungiri. În ultimele momente ale meciului, echipa sa a încercat să recupereze și Drăgușin a fost implicat în două situații periculoase create de adversari.

Imediat ce Drăgușin a intrat pe teren, a avut loc o fază importantă. În timpul unei centrări din voleu de pe partea dreaptă, fundașul s-a intersectat cu Beto. După contact, portughezul a căzut și a solicitat cu insistență un penalty.

„Nu (n.r. nu ar fi trebuit acordat penalty). Mie mi se pare că îl trage de tricou puțin, dar este un contact involuntar”, a afirmat Ion Crăciunescu, conform Digisport.

Apoi, în minutul 90+3, Drăgușin a fost implicat într-o altă fază controversată. Un fault a avut loc în afara careului, iar, de această dată, Crăciunescu a fost de acord cu atacantul.

„Da, intră urât. Mi se pare că se duce direct în el și îl împinge cu mâna. Îl dă la o parte din direcția de alergare către minge. Nu e umăr la umăr”, a mai spus Crăciunescu.