Ioan Ovidiu Sabău şi-a făcut praf echipă! I-a atacat dur după meciul cu Unirea Slobozia: ‘Ne-am crezut prea valoroşi şi prea importanţi’ + Ce trebuie să se întâmple la U Cluj

Ioan Ovidiu Sabău şi-a făcut praf echipă! I-a atacat dur după meciul cu Unirea Slobozia. Liderul din Superliga a făcut un nou pas fals, după înfrângerea contra celor de la Poli Iaşi. A reuşit doar un egal, scor 2-2, cu nou promovata Unirea Slobozia.

Ioan Ovidiu Sabău este extrem de nemulţumit de jocul echipei sale din prima repriză. Nu-şi poate explica evoluţia şepcilor roşu.

Ioan Ovidiu Sabău şi-a făcut praf echipă!

Ioan Ovidiu Sabău și-a taxat jucătorii după Unirea Slobozia – U Cluj 2-2. Spune că elevii săi au crezut că vor câștiga fără probleme duelul cu echipa lui Adrian Mihalcea. U Cluj a făcut un pas greșit în Superliga cu Unirea Slobozia.

La finalul partidei, Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre prestația echipei sale și nu s-a ferit de cuvinte. A spus și la ce capitole va avea echipa de lucrat, în pauza competițională provocată de meciurile echipelor naționale.

„Sunt mulțumit pentru că am revenit. La cum am arătat în prima repriză trebuie să te și bucuri, a doua repriză am revenit, am înscris, am mai avut două sau trei situații. Așa ca primă concluzie, avem mult de lucru. Nu conștientizăm și nu realizăm că am fost o altă echipă ca tot ce înseamnă concentrare, organizare, modestie.

Mă preocupă în aceste două săptămâni de pauză ce am de făcut cu ei pentru a îi aduce la un nivel de forță, de viteză, de încredere, de tot ce înseamnă dueluri. Pierdem atât de ușor duelurile unu la unu.

Poate că ne-am crezut prea valoroși și prea importanți. Atunci s-a creat acea stare de mulțumire și că se pot rezolva lucrurile și când nu suntem total pregătiți”, a spus Ioan Ovidiu Sabău, la digisport.ro.

În momentul de față, U Cluj se află pe primul loc în Superliga, cu 23 de puncte după 12 meciuri jucate. Echipa lui Sabău a ajuns la 3 meciuri consecutive fără victorie.