Ioan Ovidiu Sabău s-a enervat cumplit! Antrenorul a făcut scandal la meciul cu Oţelul: Dezvăluiri dure ale antrenorului

Ioan Ovidiu Sabău s-a enervat cumplit! Antrenorul a făcut scandal la meciul cu Oţelul: Dezvăluiri dure ale antrenorului. Chiar tehnicianul şepcilor roşii a fost cel care a făcut dezvăluiri complete.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a învins Oţelul cu scorul de 2-0 şi s-a calificat în finala barajului de Conference League.

Ioan Ovidiu Sabău s-a enervat cumplit!

Chiar şi aşa, a fost scandal în vestiar la U Cluj. Chiar antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a spus ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Oţelul. Antrenorul a purtat o discuție mai dură cu jucătorii la pauza meciului, după ce trupa lui Dorinel Munteanu a dominat prima repriză. La conferința de presă Sabău a explicat faptul că își dorește ca veteranii Alexandru Chipciu și Dan Nistor să continue. A vorbit și despre Ovidiu Popescu și a confirmat informațiile despre venirea acestuia la Cluj.

„Sunt foarte bucuros pentru că am rămas în cursă pentru calificarea în Conference League. Am putea încheia sezonul senzațional. Pentru noi ar fi o performanță extraordinară pentru acest club, pentru jucători, pentru mine. Am ajuns până aici și trebuie să credem în noi.

N-am reușit să credem în noi suficient în prima repriză. Aveam nevoie să ținem mai mult de minge, să ieșim mai mult la joc. Oțelul a căzut fizic după 30 de minute, era normal, au încercat la începutul meciului să marcheze gol, să-și ușureze munca. Au jucat 3 jocuri într-o săptămână, nu e ușor. Trebuia să avem multă răbdare. În repriza a doua au venit acele contratacuri

La pauză a fost o discuție mai aprinsă. Le-am spus jucătorilor că pot mult mai mult, că este păcat că au ajuns până aici și să ratăm iarăși un obiectiv și să pierdem bani. În prima repriză am dat senzația că suntem în vacanță. Cred că informațiile despre Ovidiu Popescu sunt adevărate (n.r. a semnat cu U Cluj). Mi-aș dori să rămână Chipciu și Nistor, dar e alegerea lor”, a spus Ioan Ovidiu Sabău, după succesul echipei sale din primul baraj de Conference League.