Ioan Ovidiu Sabău face dezvăluirea serii! Cum a dat lovitura U Cluj în Giuleşti: ‘A fost presiune mare’ + Avertisment pentru propria echipă

U Cluj și-a consolidat poziția de lider în Superliga după victoria cu Rapid, scor 2-0. Ioan Ovidiu Sabău și-a felicitat jucătorii și a dezvăluit cum au reușit clujenii să fie pe primul loc.

Antrenorul nu a uitat să-și și avertizeze jucătorii. A spus ce trebuie să se întâmple la echipă ca lucrurile să meargă bine.

Ioan Ovidiu Sabău face dezvăluirea serii

„În primul rând îmi felicit jucătorii, un joc în deplasare după 8 meciuri să nu pierzi. Ați văzut atmosfera. Ați văzut povestea frumoasă. Un joc în care știam că vor pune presiune. au avut situații să-și creeze situații de gol. Am ieșit cu bine și au venit acele acțiuni foarte bune. Mai ales la primul gol. Apoi am avut mai mult curaj

Aici trebuie să lucrăm la curaj. La fiecare joc să facem ce învățăm la antrenament.

A fost o presiune foarte mare și a suporterilor. Repriza a doua a fost mult mai bună. Au avut și ei în ultimele minute ocazii periculoase.

Nu, Cluj nu a mai fost pe locul 1 niciodată. Acum deja sunt trei etape. Sper să am jucători care să nu se mulțumească. Să punem probleme oricărei echipe. E important să fie mulțumiți și investitorii. Să jucăm și pentru cei care cred în noi.

S-a creat un nucleu de jucători cu experiență, și cei mai tineri. Sigur și cei care au jucat la echipe importante, cum e Berto.  Dacă jucătorii au zis, spun și eu. Și mâna mea contează.

Ei visează, așa se întâmplă este încredere. dar să nu uităm că ce am obținut este pentru că ne-am antrenat bine. Și atmosfera din vestiar e bună. Avem stabilitate financiară, eu fac echipa. Avem liniște. Nu mă pune nimeni în dificultate, să-mi spună pe cine să schimb sau ceva.

Trebuie să ne antrenăm și mai bine. Sunt și lucruri care nu ne-au ieșit. Să evităm unele momente de joc, să nu mai greșim”, a spus antrenorul clujenilor după meci.