Ioan Ovidiu Sabău face anunţul serii! Mesaj pentru jucători după victoria cu Sepsi: ‘Să schimbăm situaţia clubului’ + Ce i-a transmis arbitrului

Ioan Ovidiu Sabău face anunţul serii! Tehnicianul are un mesaj pentru jucători de la U Cluj, după victoria împotriva celor de la Sepsi, scor 3-0. A fost spectacol pe Cluj Arena, acolo unde șepcile roșii s-au impus fără drept de apel.

S-a terminat U Cluj vs. Sepsi OSK, 3-0! A fost un meci spectaculos. Thiam a deschis scorul în minutul 38, iar Vladislav Blănuţă, jucătorul împrumutat de la FCU Craiova, a reușit să înscrie o dublă în minutul 58, respectiv 70.

S-a terminat U Cluj  vs. Sepsi OSK, 3-0!

Formația lui Ioan Ovidiu Sabău ajunge la trei succese și continuă cursa pentru un loc de play-off în Superliga.

”Îi felicit pe jucători pentru că muncesc, sunt disciplinați și au suferit foarte mult. Ovidiu Bic a ajuns la 200 meciuri în Superliga și ne-am dorit victoria pentru el, pentru fani, pentru toată lumea. La începutul jocului am fost mai timizi, mai crispați. Le mulțumim suporterilor pentru susținere. Nu ai cum sa nu apreciezi astfel de oameni, de jucători.

În cea de a doua repriză, cei care au venit de pe banca de rezerve au jucat foarte bine. Jocul ne încredere, facem echipă bună împreună. Ne dorim să aducem lumea la stadion și avem respectul suporterilor.

Noi trebuie să gândim că suntem o echipa bună, cu calitate care se poate califica în play off. Au venit jucători cu calitate si experiență trebuie sa arătăm bine să schimbăm fața echipei. Nu mai vreau sa fim echipa care pleacă cu șansa a doua.
Eu să nu am cartonaș, să fiu atât de curat? Îi cer scuze lui Colțescu pentru gestul făcut, trebuia să stau în banca mea”, a spus Ovidiu Sabău la finalul meciului, potrivit digisport.ro.

Partida dintre U Cluj și Sepsi OSK a fost urmărită de către 8.521 de fani, cifră oficială, prezenți pe Cluj Arena.