Întoarcerea campioanei! CFR s-a dezlănțuit cu Petrescu revenit pe bancă, a `executat-o` pe FC Voluntari!

A fost cea mai categorică victorie a campioanei, flămândă după ultimele două eșecuri suferite în Gruia. Cu Dan Petrescu revenit după suspendare, CFR a arătat altfel în fața Voluntariului, echipă aflată și ea într-o mică criză.

După un festival al ratărilor la poarta lui Popa, tânărul Petrila a deschis scorul printr-o „directă” de la 22 de metri.

Înainte de pauză, Aliji a executată o mișcare desprinsă din K1, la Deac, și a fost eliminat direct. CFR a descins în repriza secundă și a bombardat careul Voluntariului, iar Betancor a schimbat tabela, cu un șut sub transversală.

Mistrati a nimerit și el o torpilă, tot sub bară, și a ridicat scorul la bombă la 3-0 pentru oamenii lui Dan Petrescu. Care s-a mai bucurat încă o dată și bine, fiindcă noul său favorit, Yeboah, a stabilit deznodământul. 4-0 pentru CFR, iar campioana este back in bussiness, apropiindu-se chiar și șchiopătând și cu o restanță de un meci, de trio-ul fruntaș!

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Boateng, Cvek – Deac, Jefte, Petrila – Yeboah
Rezerve: Sava – Braun, Kolinger, Muhar, Bordeianu, Birligea, Roger, Vito, Buș
Antrenor: Dan Petrescu

FC Voluntari: M. Popa – Meleke, Matricardi, Armaș – Cr. Costin, Răduț, Droppa, Aliji – D. Florea, Nemec, M. Lopes
Rezerve: Rîmniceanu – Vl. Achim, Fulop, Marrone, Merloi, Tavares, N. Popescu, D. Andrei
Antrenor: Liviu Ciobotariu