Întăriri, de urgenţă, pentru Marius Şumudică! Anunţul de ultimă oră al omului lui Dan Şucu. Cine vine la Rapid

Marius Şumudică a dictat și oficialii Rapidului s-au conformat. Președintele echipei din Giuleși anunță întăriri ale lotului. Viorel Moldovan și-a spus nemulțumirile din partida cu CSU Craiova de sâmbătă seara.

Rapid a remizat pe teritoriul oltenilor, scor 1-1, în etapa cu numărul 8 din Superliga.

Întăriri, de urgenţă, pentru Marius Şumudică!

După meciul de sâmbătă seara, în care golurile au fost date de Christopher Braun, în minutul 18, și Alexandru Mitriță, în minutul 33, Viorel Moldovan a analizat bine cele întâmplate și a dat verdictul.

Rapidul are nevoie de întăriri, care vor și veni, însă până atunci, la echipă vor reveni Xian Emmers și Jakub Hromada.

„Este normal să ne mulțumim cu acest punct. Am jucat împotriva unei echipe de mare calitate. Aveam două deplasări dificle și ne-am propus să luăm 4 puncte. Ne-am fi dorit mai multe, dar sunt bune și acestea.

Nu am fost foarte bine fizic. Pot să spun că este un plus că nu am dat multe ocazii adversarului, dar pe atac am suferit. Cred că se impunea cartonaș roșu la faza dintre Koljic și Siegrist. Arbitrul a avut altă viziune, e în regulă. În a doua repriză a fost un fault la Petrila. Penalty-ul la Cristi Săpunaru a fost dat ușor, la fel ca în meciul cu Dinamo. M-aș fi așteptat că Istvan Kovacs să controleze mai bine meciul

Dar noi trebuia să facem mai multe dacă ne doream mai mult. Ne mulțumim cu acest punct. La Kait este o situație mai complicată, se întâmplă, pur și simplu i s-a făcut rău. Cădere de calciu.

Analizăm foarte mult, avem foarte multe variante. Sper să fim inspirați și să aducem un atacant de calitate. Căutam și ceva experiență în momentul de față. Vrem să ne întărim și în zona mediană. Emmers revine săptămâna viitoare la antrenament. Și Hromada la fel. Consider că marea problemă este mijlocul. Când motorul nu funcționează, atacul și apărarea au de suferit”, a declarat, conform primasport.ro, Viorel Moldovan.