Imagini fabuloase pe Ilie Oană! Spectacol total creat de mii de fani. Centenarul lupilor galbeni, sărbătorit în stil mare

Imagini fabuloase pe Ilie Oană la sărbătorirea centenarului celor de la Petrolul. Suporterii lupilor galbeni au creat o atmosferă incendiară în timpul meciului cu Vitesse, care s-a terminat cu scorul de 1-1.

Petrolul Ploiești a sărbătorit 100 de ani de existență a clubului.

Imagini fabuloase pe Ilie Oană!

Lupii galbeni au marcat aniversarea centenarului printr-un meci cu Vitesse, echipa din liga a doua a Tărilor de Jos. Meciul a fost marcat prin două goluri superbe, înscrise Jyry a în minutul 34, din afara careului, iar Buttner a reușit să egaleze în minutul 90+1, tot din afara careului.

Îniante de startul meciului, fotele glorii ale Petrolului au defilat printre aplauzele celor prezenți la meci, iar în minutul 20, partida a fost întreruptă pentru un show de zile mari cu drone. După care suporterii au făcut stadionul roșu prin show-ul de torțe făcut în minutul 66.

La final de meci, pe teren a intrat un jucător îmbrăcat în tricoul cu numărul 100.