Imaginea serii. Marius Șumudică, cu o farfurie în mână, îl dojenește pe Daniel Pancu. Selecționerul și-a ieșit din minți și a fost trimis în tribune / Foto

Imagini fabuloase au fost surprinse la meciul României U21 cu Elveția U21. Daniel Pancu a făcut o criză de nervi și a văzut cartonașul roșu.

Selecționerul tricolorilor a fost imediat dojenit de Marius Șumudică pentru comportamentul său. Nu s-a potolit însă nici în tibune.

Marius Șumudică îl dojenește pe Daniel Pancu cu farfuria în mână

România U21 s-a calificat la EURO 2025 după victoria, 3-1, cu Elveția U21. În prima repriză, după ce Louis Munteanu a fost faultat, selecționerul a intrat în teren să-l certe pe arbitru și a fost timis imediat în tibune.

Când a văzut cartonașul, Pancu s-a enervat și mai are a început să urle și a încercat să ajungă la central, dar a fost oprit de jucători.

Pancu nu s-a oprit nici în tribune. A urlat și a dat indicații.

La pauză, Marius Șumudică a fost surprins de GSP.ro, cum îl certa pe Pancu pentru comportamentul său.