Ilie Dumitrescu a dat cărţile pe faţă! Ce a putut spune după Rapid – FCSB. Totul s-a întâmplat în direct

Ilie Dumitrescu a dat cărţile pe faţă după Rapid-FCSB, scor 1-0, meci din a cincea etapă a play-off-ului Superligii.

Rapid a reușit să câștige primul meci din acest play-off. A trecut de marea rivală FCSB și o împiedică în lupta pentru titlu.

Astfel, roș-albaștrii rămân pe locul al treilea în clasament, cu 37 de puncte, la o distanță de 5 puncte de liderul Farul.

Ilie Dumitrescu, reacție după Rapid – FCSB

Ilie Dumitrescu a comentat prestațiile jucătorilor de la FCSB. El l-a lăudat pe Florinel Coman, dar și pe Horațiu Moldovan, pe care l-a numit omul meciului.

„O reacție foarte bună a FCSB-ului. Cred că e cea mai bună repriză din acest play-off, ca ocazii și intensitate. La schimbările de la pauză mă așteptam.

Dar echipa a arătat foarte bine, o presiune fantastică făcută de FCSB. Doar după introducerea lui Emmers Rapid a mai ieșit din jumătatea proprie.

Omul meciului l-aș considera pe Moldovan în seara asta, iar Coman e de departe cel mai bun jucător al FCSB-ului.

Pe final a ieșit și Șut, iar Miculescu a intrat în locul lui. Deci FCSB a jucat fară închizător, asta arată forța acestei echipe”, a transmis Dumitrescu, conform Digi Sport Special.

Florinel Coman: „Am început foarte prost meciul”

Florinel Coman a acuzat la finalul meciului arbitrajul și a dezvăluit că la pauză a fost nevoit să facă injecții și să ia calmante, după ce a fost faultat dur chiar la începutul partidei.

„Am făcut un fotbal bun în această seară, am avut ocazii mari. Am început foarte prost meciul, dar până la urmă, cred că un egal era echitabil. Fanii noștri au fost super, țin să-i felicit. Au și ei fani, cântă foarte ok.

Din păcate nu am reușit să luăm toate cele trei puncte. Important este că am avut ocazii, foarte mari, dar asta este. Am avut și eu o ocazie foarte mare, asta este, trebuie să ne revenim și să mergem la Craiova pentru că avem nevoie de puncte. Puteam face pasul în această seară, a fost un derby și ne pare rău că am pierdut”, a spus jucătorul.