Ilfovenii s-au impus fără probleme. FC Voluntari – CS Mioveni 3-1

FC Voluntari a învins-o clar pe CS Mioveni, scor 3-1, în primul meci al etapei a 13-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis rapid scorul. În minutul 13, Damașcan a șutat din partea stângă a careului de șase metri. După 8 minute, Krasniqi a restabilit egalitate pe tabela de marcaj.

Omar Govea și-a adus din nou echipa în avantaj în ultimul minut al primei reprize. Cosmin Achim a marcat pentru 3-1 după ce a trimis cu boltă în poartă, în minutul 59 și a închis tabela de marcaj.

FC Voluntari este pe locul 8 în Liga 1, cu 16 puncte acumulate, în timp ce Mioveni se află pe poziția a 15-a a ierarhiei, cu 7 puncte.

Echipe de start

FC VOLUNTARI (3-4-3): M. Popa – C. Achim, Matricardi, Armaș (cpt.) – Cr. Costin, Droppa, Helder Tavares, Aliji – Damașcan, Nemec, Govea
Rezerve: Collado – Marrone, Andres, D. Andrei, N. Popescu, Merloi, D. Florea, Da Veiga Lopes
Absenți: Meleke, Rața (suspendați)
Antrenor: Liviu Ciobotariu

CS MIOVENI (3-4-1-2): I. Popescu – Balaur, Scarlatache, Al. Iacob – Radescu, Lixandru, Pop, Trif – Blănaru – Krasniqi, Kabananga
Rezerve: F. Croitoru – C. Ene, Șerbănică, Oancea, Garutti, Burlacu, Carnat, Coșereanu, D. Toma
Antrenor: Flavius Stoican

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Sebastian Colțescu; A1: Sebastian Gheorghe; A2: Daniel Mitruți; Arbitru VAR: Ovidiu Hațegan; Arbitru AVAR: Adrian Popescu