Ianis Hagi, regretat de fanii lui Rangers! Antrenorul a primit ordin. Ce s-a întâmplat după ultimul meci al echipei secunde

Ianis Hagi, regretat de fanii lui Rangers! Antrenorul a primit ordin. S-a aflat ce s-a întâmplat după ultimul meci al echipei secunde. Tricolorul a făcut spectacol la formaţia a doua.

Ianis Hagi a fost lăsat în afara lotului de Rangers înaintea noului sezon din Scoția. Apoi, a fost obligat să se antreneze cu echipa a doua.

Ianis Hagi, regretat de fanii lui Rangers!

De atunci, Ianis Hagi a jucat două meciuri pentru Rangers B. Primul cu Middlesbrough, 4-3, în care a jucat 45 de minute. În al doilea tot cu o echipă din liga a doua engleză, Derby County, scor 5-3.

Pe pagina de Twitter a echipei secunde de la Rangers s-a anunțat că Hagi a reușit trei goluri. Primul a venit în minutul 25, iar al doilea trei minute mai târziu. A fost o lovitură liberă pe care internaţionalul român a trimis-o în vinclu.

Golul care a completat hattrick-ul a fost un șut din prima, în minutul 57. Peste alte opt minute, Hagi a fost scos de pe teren. Presa din Scoția a reacționat imediat și a preluat câteva comentarii postate de fanii lui Rangers. „Aduceți-l înapoi la prima echipă ACUM. E o situație nebună” / „Scoateți-l de pe teren și trimiteți-l la Hampden” / „Taxi la Hampden la pauză”, au spus fanii lui Rangers.