Ianis Hagi, provocat! Ce a spus tricolorul care a fost rezervă şi cu Belgia. Edi Iordănescu, direct vizat

Ianis Hagi, provocat! S-a aflat ce a spus tricolorul care a fost rezervă şi cu Belgia. Edi Iordănescu, direct vizat. Jucătorul care aparţine de Rangers a fost rezervă şi la al doilea meci de la EURO 2024.

Ianis Hagi nu se regăseşte nici la echipa naţională. Deşi poartă tricoul cu numărul 10 a fost rezervă cu Ucraina şi Belgia.

Ianis Hagi, provocat!

Ianis Hagi a intrat în repriza secundă, dar nu s-a remarcat deloc în jocul tricolorilor. România a învins Ucraina cu 3-0 şi a pierdut cu Belgia, scor 0-2. La finalul partidei cu Belgia, jucătorul a fost întrebat despre situaţia puţin obişnuită în care numărul 10 al unei echipe naţionale să fie rezervă în două meciuri la rând la un turneu final.

„Asta nu mai depinde de mine. Mister este cu deciziile. Cred că trebuie să-l întrebi pe dânsul.

Din punctul meu de vedere e că atunci când intru pe teren să-mi respect rolul. Cam asta este… Apoi întrebările de schimbări, cine joacă, cine nu joacă, cred că trebuiesc adresate antrenorului. Eu atâta timp cât voi voi juca la echipa națională, un minut sau 90, pentru mine este clar că trebuie să dau sută la sută”, a declarat Ianis Hagi, la finalul meciului cu Belgia.

În ciuda înfrângerii, tricolorii rămân lideri în grupa de la EURO 2024. Urmează meciul cu Slovacia, care se va juca pe data de 26 iunie, de la ora 19.00. România se poate califica şi cu un egal în optimi. Jucătorul care aparţine de scoţienii de la Rangers va fi, mai mult ca sigur, rezervă şi la această dispută.