Ianis Hagi nu s-a mai abţinut! Mesaj pentru fanii lui Rangers. A fost eliminat la revenire

Ianis Hagi a început ca rezervă meciul cu St. Johnstone de pe Ibrox. După revenirea la prima echipa, internaționalul român a transmis un mesaj pentru fanii lui Rangers. Mijlocașul a primit cartonaș roșu în prima partidă după revenire.

Revenit la prima echipă a celor de la Rangers, Ianis Hagi a fost introdus în repriza secundă a partidei. Internaționalul român a oferit o pasă de gol lui Vaclav Cerny, care a înscris pentru 2-0, după care a fost eliminat în urma unui fault în minutul 81.

Ianis Hagi a revenit la prima echipă a lui Rangers!

Mijlocașul ofensiv a intrat pe teren în repriza a doua a meciului câștigat de Rangers cu 2-0, împotriva celor de la St, Johnstone. Tricolorul a ieșit în evidență atât în mod pozitiv cât și negativ.
Ianis i-a pasat decisiv lui Vaclav Cerny la golul de 2-0 marcat în minutul 58. În minutul 81, a primit direct cartonașul roșu pentru un fault comis asupra lui Benjamin Kimpioka și a fost eliminat.

Hagi a fost aplaudat de suporterii lui Rangers prezenți în tribunele stadionului Ibrox. La câteva ore distanță de la acest eveniment, internaționalul român a ținut să le mulțumească fanilor care l-au apreciat. Acesta a postat un mesaj pe rețelele de socializare în semn de mulțumire pentru primirea călduroasă de care a avut parte după o lungă perioadă de absență.

”Ibrox, mulțumesc. Voi fi veșnic recunoscător pentru primirea de aseară (n.r. duminică, 6 octombrie)”, a scris Ianis la secțiunea Story de pe contul său oficial de Instagram.

Tricolorul fusese trimis la echipa a doua a scoțienilor, unde s-a antrenat și a jucat meciuri.