Greşeala uriaşă a lui Gigi Becali! Patronul de la FCSB a recunoscut după umilinţa cu Rangers: ‘Unii jucători nu pot juca sub presiune’ + Ce spune despre soarta calificării

Greşeala uriaşă a lui Gigi Becali! Patronul de la FCSB a recunoscut după umilinţa cu Rangers. Ar fi vrut să-l introducă pe Vlad Chiricheş la pauză, dar cei din staff nu au fost de acord.

Gigi Becali recunoaşte. A vrut să facă 4 schimbări la pauză, dar a ascultat de antrenorii de pe bancă.

Greşeala uriaşă a lui Gigi Becali!

„Îmi pare rău că am vrut să fac o schimbare Chiricheş în locul lui Edjouma. Nu mai luam două goluri. Nu vreau să îi rănesc şi aşa sunt şi ei supăraţi. Unii jucători nu pot juca sub presiune la anumite echipe”, a spus Gigi Becali, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Latifundiarul din Pipera nu s-a oprit aici. În ciuda înfrângerii cu Rangers, scor 0-4, continuă să creadă în calificare. Este convins că în următoarele două meciuri de pe propriul teren echipa sa se va impune. „Suntem pe loc de calificare şi suntem calificaţi. Acasă nu îţi mai permiţi să joci cu echipa a doua în faţa suporterilor”, a mai spus Becali, conform sursei citate.