Gigi Becali, umilit în direct! Critici dure după ce a ordonat două schimbări în timpul meciului FCSB-Farul: `Un moment neinspirat`

FCSB a pierdut în ultimele minute duelul cu Farul de pe Arena Națională. Elevii lui Gică Hagi au întors scorul în prelungiri și s-au impus cu 3-2.

Adrian Ilie, fost atacant al Stelei și al Valenciei, l-a criticat dur pe Gigi Becali pentru două schimbări pe care le-a ”ordonat” patronul lui FCSB.

Gigi Becali, criticat aspru de Adi Ilie

”Cobra” consideră că patronul lui FCSB a fost total neinspirat când a ”ordonat” schimbările lui Compagno și Cordea.

Cei doi jucători au ieșit la scorul de 2-1 pentru FCSB și au fost înlocuiți de Omrani șli David Miculescu.

„Un meci frumos pentru telespectatori, mai puțin suporterii din Ghencea, care au plecat foarte triști. Un meci cu foarte multe faze de poartă, dar și cu foarte multe greșeli la ambele echipe, mai ales pe faze individuale

Mă așteptam să mai marcheze după ce au făcut-o o dată, mai ales după schimbările pe care le-au făcut după două minute cei de la Steaua (n.r. FCSB). Mi se par două schimbări care nu sunt într-un moment adecvat în timpul meciului.

La 2 minute după ce ai făcut 2-1… mai bine lași 5 minute, sau 7 minute, să vezi ce decizie ia celălalt antrenor, dacă mai face vreo schimbare sau nu.

Nu în momentul ăla! Sunt doi jucători foarte buni care au intrat și poate dacă lasă golul, fac 3-1, totul este foarte OK, dar mi se pare foarte aproape de momentul golului doi.

Poate cine știe: Hagi face trei schimbări și intră trei atacanți și tu ai băgat deja doi atacanți! Un moment neinspirat din punctul meu de vedere, dar un meci foarte frumos pentru telespectatori”, a spus Ilie, citat de fanatik.ro.

După înfrângerea din partida cu Farul, FCSB a rămas pe locul 4, cu 41 de puncte.

Farul a revenit pe primul loc, cel puțin până la partida dintre CFR Cluj și FC Voluntari.

Consănțenii au acumulat 48 de puncte, cu unul mai mult decât CFR Cluj și 7 peste FCSB.

Pentru FCSB, urmează duelul de foc din deplasare contra campioanei României, CFR.