Gigi Becali sparge banca! Jucătorul pe care cere o sumă uriaşă. Latifundiarul din Pipera a spus totul în direct

Gigi Becali, patronul campioanei FCSB, sparge banca! Acesta a dezvăluit numele jucătorului pe care vrea să ceară o sumă uriaşă. Latifundiarul din Pipera a făcut totul public și a spus în direct cine este noua perlă a echipei.

Patronul echipei FCSB l-a uitat pe preferatul său și acum are un nou favorit, este vorba de Alexandru Musi care a intrat în minutul 85 al meciului cu Maccabi. Jucătorul a avut o mare ocazie de gol, lucru care i-a plăcut foarte mult lui Gigi Becali.

Gigi Becali sparge banca!

Noul favorit al patronului de la FCSB nu mai este Octavian Popescu. Jocul lui Alexandru Musi i-a atras atenția omului de afaceri care declară că jucătorul îi poate aduce zeci de milioane de euro în cont.

Musi a intrat în ultimele minute ale meciului FCSB – Maccabi, scor 1-1. În al 6-lea minut de prelungiri putea înscrie un gol senzațional, atunci când a primit o centrare perfectă de la Darius Olaru.

Becali știe ce îi lipsește lui Musi pentru a putea fi vândut cu 30 de milioane de euro.

„Musi îmi place, scoate adversari din joc. Dar nu are forță în picioare, trebuie să lucreze. Ați văzut și pe final, nu a avut forță să împingă. Păi, dacă vreau să iau 30 de milioane pe el, are nevoie de forță„, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

Potrivit Transfermarkt, cota lui Musi este în acest moment de 800.000 de euro. Sezonul trecut a fost împrumutat la Petrolul unde a fost titular în 36 de partide și a înscris 4 goluri și a oferit tot atâtea pase decisive.

Elias Charalambous l-a titularizat pe Alexandru Musi în ambele meciuri din noua ediție de campionat. Jucătorul se încadrează în regula de U21 impusă de FRF.