Gigi Becali şi-a ieşit din minţi! Jucătorii pe care i-a făcut praf în miez de noapte: ‘Putem pierde puncte din cauza prostiilor’ + Fotbalistul căruia nu-i mai prelungeşte contractul

Gigi Becali şi-a ieşit din minţi! Jucătorii pe care i-a făcut praf în miez de noapte. Patronul celor de la FCSB nu este mulţumit nici după o victorie. Campioana s-a impus cu Gloria Buzău, scor 3-2, dar a tremurat pe finalul meciului.

Gigi Becali i-a criticat în direct pe Ionuţ Panţîru şi pe căpitanul Darius Olaru. Fundaşul stânga a şi fost scos în minutul 27. Milionarul spune că jucătorul va pleca de la FCSB.

Gigi Becali şi-a ieşit din minţi!

„Am avut emoţii, normal că am avut. Am comentat din timpul meciului. Dacă ai două goluri diferenţă distrează-te cu adversarul. Nu mai risca. A început Olaru doar pase decisive la ei. Prostiile astea poate să ne coste. Păsează, distrează-te. Am luat golul ăla şi apoi emoţii pentru că nu avem profesionalism.

La Panţîru e clar. I-am prelungit contractul, dar dacă nu l-ai băgat nu-l mai băgăm. Putem pierde puncte din cauza prostiilor lui. Edjouma doar pase la advversar. M-am luat de ei să jucăm cu doi închizători cu Buzău. Am câştigat, am reglat-o şi cu asta basta”, a tunat Gigi Becali, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Nu s-a oprit aici. A continuat să-şi critice dur echipa, la finalul meciului. „Normal că sunt amărât. Dacă cu Buzău nu puteţi să câştigaţi şi vă conduce nu e în regulă asta. Am ajuns în prelungiri să dăm minge lungă”, a mai spus Becali, conform sursei citate.