Gigi Becali s-a dezlănţuit! Ce a spus după calificarea celor de la FCSB: ‘Cel mai mult mă bucur pentru Baeten’ + L-a făcut praf pe Marius Ştefănescu

Victorie pe muchie de cuțit pentru FCSB! Campioana României s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, după ce s-a impus, pe ultima sută de metri, în fața celor de la Maccabi Tel Aviv, scor final 1-0.

Golul roș-albaștrilor a fost marcat de către William Baeten, jucător proaspăt transferat de către FCSB, de la FCU Craiova. Gigi Becali a oferit o primă reacție despre victoria grupării din Capitală, dar și despre transferul minune al fostului jucător oltean.

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar al Champions League!

Gigi Becali se bucură pentru reușita lui William Baeten. În același timp, latifundiarul din Pipera s-a declarat a fi dezamăgit de evoluția lui Marius Ștefănescu, care „nu ar fi contat în teren”.

„Era păcat, am avut multe ocazii. Au avut doar unul sau două şuturi pe poartă ei. Slavă Domnului că am făcut schimbările. Ştefănescu era cap de linie, nu a contat. Nu vreau să critic pentru că suntem prea bucuroşi. Sunt mulţumit şi fericit de calificare, dar nu sunt mulţumit de prestaţia echipei. Trebuie să marcăm goluri.

Ne-a dat Dumnezeu în minutul 90, dar trebuia să marcăm din prima repriză. Cel mai mult mă bucur de Baeten că am insistat împotriva la mulţi. Am insistat pentru el. De când a plecat Coman nu mai suntem aşa de periculoşi în atac. Cu Tănase spun eu că vom completa lotul!”, a spus Gigi Becali, la digisport.ro.

În turul trei preliminar al Champions League, FCSB se va duela cu Sparta Praga.