Gigi Becali nu se aștepta la așa ceva. Mesaj clar pentru o rivală din Superliga

Gigi Becali nu se aștepta la așa ceva. A venit cu un mesaj clar pentru o rivală din Superliga.

Patronul celor de la FCSB a vizionat partidele din prima etapă a Superligii. Apoi, acesta a concluzionat că formația lui nu va avea nicio rivală redutabilă în lupta pentru câștigarea titlului de campioană în acest sezon.

Gigi Becali nu se aștepta la așa ceva

Totuși, latifundiarul din Pipera s-a declarat impresionat de evoluția celor de la Dinamo în repriza întâi a meciului pierdut cu CSU Craiova, scor 0-2.

„M-am uitat la prima repriză. După ce a dat Craiova gol nu m-am mai uitat. Am văzut că a ratat și ăla penalty. Dar nu mă așteptam să fie atât de bine Dinamo. Credeam că va face Craiova instrucție cu ei, dar a făcut Dinamo. Dinamoviștii nu pot marca gol, ei pasează, aleargă, dar nu pot înscrie.

După prima etapă, sincer că spun, nu prea există adversar pentru noi. Mă așteptam la Craiova, dar nu mi-a plăcut. Sper să fie FCSB în față și un pluton pentru locul secund”, a afirmat Gigi Becali, conform Digisport.

„Roș-albaștrii” se vor duela cu „câinii roșii” sâmbătă, 22 iulie, de la 21:30, în meciul din etapa a doua a Superligii. De altfel, finanțatorul de la FCSB a spus că Darius Olaru nu va fi inclus în această partidă.

„Florinel Coman va juca cu Dinamo. Olaru poate să joace cu Dinamo, dar nu îl lăsăm noi. Pentru ce să riscăm?”, a mai transmis Becali.

Olaru a rezistat în meciul cu FCU Craiova, scor 3-1, din prima etapă a sezonului 2023-2024, doar 44 de minute. Căpitanul vicecampioanei a acuzat dureri la coapsa piciorului stâng, el cerând să fie schimbat. Cel care l-a înlocuit a fost Malcom Edjouma.