Gigi Becali l-a făcut praf pe jucător! Acuzaţii grave la adresa acestuia. Insinuează că ar avea probleme cu jocurile de noroc

Gigi Becali a fost dezamăgit de mai mulți jucători de la FCSB, la meciul cu Sparta Praga, scor 2-3. Patronul echipei nu e ezitat să aducă acuzații grave la adresa acestora. Latifundiarul din Pipera este nemulțumit de portarul său.

Gigi Becali a fost dezamăgit de prestația unora dintre jucători, din partida contra campioanei Cehiei. Printre ei se numără Ștefănescu, Băluță, Lixandru, Dawa și Miculescu, dar nici portarul Târnovanu nu a scăpat de reproșurile patronului.

Gigi Becali l-a făcut praf pe jucător!

Becali nu a fost mulțumit de evoluțiile unora dintre jucători la meciul cu Sparta Praga, scor 2-3. FCSB fost eliminată de campioana Cehiei în turul trei al preliminariilor Champions League. Fotbaliștii care l-au dezamăgit pe patron au fost Ștefănescu, Băluță, Lixandru, Dawa și Miculescu. Nici portarul Târnovanu nu a intrat în grațiile lui Becali de această dată.

La conferința de presă, susținută a doua zi după meciul din Ghencea, Becali a explicat ce l-a nemulțumit la portarul FCSB-ului și a făcut și o glumă pe seama lui.

„Poate s-o fi apucat de păcănele, știu eu? El greșește în meciurile internaționale. Am glumit cu păcănelele. Știi care e treaba? E fricos.

Are voie să dea atacantul cu capul când tu ai doi metri? S-a dus cu ambele mâini și a boxat-o puțin în față. Du-te, mă, cu ambele mâini și boxeaz-o, să se ducă 30 de metri în față”, a declarat Becali, conform digisport.ro.

Ilie Dumitrescu a vorbit despre apărarea celor de la FCSB!

Campioana României a încasat trei goluri în decurs de 37 de minute. Roș-albaștrii și-au mai spălat rușine în repriza a doua, când au atacat mai mult, dar per total prestația a fost una dezamăgitoare.

Ilie Dumitrescu a fost cel mai surprins de jocul FCSB-ului. Fostul internațional n-a avut cu ce să îi laude pe cei din apărarea roș-albastră.

„Hai să vă mai spun ceva, e pentru prima dată când nu pot să remarc pe nimeni de pe linia de fund. Crețu a fost depășit total unu contra unu, Radunovic la fel. Cei doi fundași centrali n-au fost! Olatunji a făcut ce-a vrut cu cei doi.

Dacă linia de fund era la un nivel foarte bun, nu ajungeam ca la pauză să fie foarte greu să mai speri în calificare. Până la urmă, ca să poți să scoți un rezultat, nu poți să joci doar cu cei din atac.

Dacă nu se face 2-0 acolo… E o imprudență (n.r. la Dawa), nu mai e de cadou, e de cum judeci faza, de cum interpretezi. N-ai nicio șansă să mai joci mingea cu capul acolo. Nu știu cum s-a dus să mai sară”, a declarat Dumitrescu.