Gigi Becali l-a distrus pe Edi Iordănescu! De ce au pierdut tricolorii, de fapt, cu Belgia. Greşeala uriaşă a selecţionerului

Gigi Becali l-a distrus pe Edi Iordănescu! S-a aflat de ce au pierdut tricolorii, de fapt, cu Belgia. Greşeala uriaşă a selecţionerului. Latifundiarul din Pipera s-a dezlănţuit la adresa selecţionerului.

Gigi Becali îl face praf pe Edi Iordănescu. A spus clar că selecţionerul a comis-o în meciul cu Belgia. Florinel Coman trebuia să înceapă meciul ca titular.

Gigi Becali l-a distrus pe Edi Iordănescu!

Gigi Becali este însă convins că tricolorii se vor califica în optimi. Mai mult, spune că şi cu o înfrângere naţionala va trece de grupe fiindcă e sigur că Belgia va învinge Ucraina. În acest moment, tricolorii sunt pe primul loc în grupă înaintea partidei cu Slovacia.

„Noi oricum suntem calificați că Belgia bate Ucraina. Dacă mâncăm bătaie, tot suntem calificați. Noi putem să batem Slovacia”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Nu l-a iertat însă pe selecţioner din cauza faptului că Florinel Coman a stat doar pe bancă la meciul cu Belgia. „Săracu’, a fost în echipa câștigătoare și a fost scos pe bancă. Nu e frumos. După, iei gol în secunda 72. Șumi, să nu faci niciodată așa ceva, vei lua gol în minutul 3. Nu se fac mizerii din astea cu oamenii, îl scoți numai pe unul.

Chiar și dacă facem toți egal ne calificăm de pe primul loc. Avem golaveraj mai bun decât ei la ora asta. Dacă fac 2-2 și noi 1-1 suntem la egalitate, dar se califică de pe primul loc la meciul direct. Șumi, ascultă de la un om mai în vârstă. Niciodată în viața ta nu schimbi echipa câștigătoare, iei gol în minutul 2″, a mai spus latifundiarul din Pipera, conform sursei citate.