Gigi Becali l-a distrus pe Dan Petrescu! Latifundiarul din Pipera nu s-a mai abținut. Ce a putut să spună după derby

Gigi Becali nu s-a mai abținut și s-a luat de antrenorul campioanei. După ce FCSB a învins-o pe CFR Cluj (1-0), Dan Petrescu a declarat că a fost un „gol marcat din nimic”.

Latifundiarul din Pipera i-a răspuns imediat antrenorului.

„Golul nu a venit din nimic, a venit din jocul nostru din primul minut. Dumnezeu face dreptate, nu mereu, dar o mai face. Nu ai văzut că nu s-a schimbat nimic. Nu aveai ce să schimbi. Dacă juca perfect echipa…când se joacă, nu se mai schimbă. Bine, mă, cu Farul a fost jocul nostru.

S-a întâmplat aia acolo…în primul rând a fost gol valabil, al treilea. Se întâmplă o dată la 20 de ani să dai două goluri în prelungiri”, a spus Gigi Becali.

Dan Petrescu, negru de supărare după înfrângerea de la Cluj

Dan Petrescu a recunoscut că a fost supărat după ce echipa sa a pierdut meciul cu FCSB. Singurul gol a fost marcat de Edjouma.

„E clar că sunt supărat. O primă repriză în care FCSB a fost mai bună, a avut mai multe ocaziii. Noi am fost de nerecunoscut. La pauză am vorbit puțin și am arătat bine în repriza a doua.

Nu țin minte vreo ocazie a lui FCSB, dar, dacă n-am băgat-o noi în poartă, au dat ei un gol din nimic, pur și simplu! Ăsta e fotbalul. Noi am avut cu Yeboah singur cu portarul, dacă îi dădea pasă lui Deac câștigam noi. Tot timpul cu FCSB sunt meciuri strânse.

Eu zic că FCSB a fost mai bună în prima repriză, iar noi în a doua. Un egal era corect. În primele meciuri din 2023 nu am luat gol, iar acum am luat în minutul 90. Acum suntem vulnerabili? Mergem înainte. Mai sunt 16 meciuri de jucat, suntem încă pe primul loc, dar sunt conștient că un 0-0 era mai bun inclusiv pentru moral”, a spus Dan Petrescu după meci.

CFR Cluj rămâne lider în campionat cu 50 de puncte. Locul doi este ocupat de Farul cu 48 de puncte. Pe poziția a treia este Rapid cu 45 de puncte în timp ce FCSB este pe 4 cu 44 de puncte.