Gigi Becali jubilează! Favoritul său e în formă maximă. A îngenuncheat echipa ministerului de Interne

Gigi Becali jubilează! Favoritul său e în formă maximă. A îngenuncheat echipa ministerului de Interne. Billel Omrani nu a apucat să evolueze la FCSB, dar a făcut furori la echipa a doua a vicecampioanei.

Gigi Becali a reuşit să-l aducă pe Billel Omrani la FCSB, iar acesta a confirmat de la primul meci.

Gigi Becali jubilează! Favoritul său e în formă maximă

Gigi Becali pare că a nimerit-o cu Billel Omrani. Noul jucător al vicecampioanei a făcut spectacol în meciul satelitului vicecampioanei. FCSB 2 s-a distrat cu echipa ministerului de Interne, CS Dinamo. A bătut-o cu 3-1 chiar în Ştefan cel Mare.

Cu Nicolae Dică şi Mihai Stoica în lojă, Omrani a făcut spectacol pe teren. De altfel, Dică a trimis 6 jucători de la prima echipă la satelit. Este vorba despre Boboc, Dulca, Haruț, Dumiter, Nikolov și Omrani. Ultimii doi au fost transferați curând şi nu au apucat să joace la prima echipă. Acestora li s-a adăugat și Sorin Șerban.

Dumiter, recent revenit după o accidentare, a reușit o „dublă” în ultimele 10 minute ale primei reprize. Dumiter a primit pase de gol de la Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, și de Billel Omrani, conform gsp.ro.

Sub privirile tatălui său, aflat în tribune, Vlad Tudor a punctat în startul reprizei secunde, profitând de o respingere a portarului dinamovist. Tabela a închis-o George Apostol în minutul 85, consemnând golul de onoare în dreptul lui CS Dinamo.

După această victorie, FCSB 2 a trecut peste CS Dinamo în clasament și a egalat liderul Real Bradu, care are tot 10 puncte.