Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Planul patronului pentru meciul cu Rapid: ‘Cu Rapid echipa va fi schimbată total’ + Nu l-a iertat pe Marius Ştefănescu

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Patronul are deja pregătit alt plan pentru meciul din campionat, cu Rapid, care se va disputa duminică. Omul de afaceri nu l-a iertat pe Marius Ștefănescu.

Gigi Becali a fost dezamăgit de prestația echipei sale din meciul cu Rangers și a luat o decizie. Patronul FCSB-ului vrea să schimbe total echipa pentru partida din campionat cu Rapid. Elias Charalambous trebuie să accepte noul plan de joc.

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous!

S-a terminat Rangers-FCSB! Roș-albaștrii nu au reușit să le facă față scoțienilor, care s-au impus cu 4-0 în partida disputată pe Ibrox .
Laurence a deschis tabela de marcaj, în minutul 10, printr-un șut pe care Târnovanu nu a reușit să îl blocheze.
În minutul 31 V. Cerny a mărit diferența. Același Cerny a reușit dubla în minutul 55.
Scoțienii au continuat să facă legea pe teren și în minutul 71, Igamane a înscris cel de-al patrulea gol .

Becali, patronul echipei a oferit primele reacții la finalul partidei.

”Cu Rapid va fi schimbată echipa total. Baba, Edjouma, Pantea, Ştefănescu, Luis Phelipe nu vor mai fi pe teren.

Dacă era validat golul care a fost corect putea fi altceva. Ăsta e gol valabil. A recunoscut şi arbitrul în pauză că a greşit şi a fluierat prea devreme. La 1-0 putea fi altceva că ne retrăgeam.

De ce să mânânc două bătăi dacă pot să iau doar una. Mai bine stai, iei câteva pe cocoaşă. Puteam să îi batem. Golurile au fost greşeli individuale. I-am spus lui Meme să îi spună lui Baba să nu se mai plimbe cu mingea. Am luat 3 goluri pe 3 greşeli. Nu a fost un joc extraordinar al lor. Am jucat cu o echipă cu minte de copii. Musi face faţă mai bine ca Ştefănescu. E posibil orice în fotbal, dar pentru mine e doar varianta victoriei cu Rapid”, a spus Becali, conform digisport.ro.

Pentru FCSB urmează un meci foarte important în campionat, cu rivalii de la Rapid.