Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Latifundiarul din Pipera, revoluţie în meciul cu CFR Cluj. Schimbarea pregătită la meciul din Gruia

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Latifundiarul din Pipera, revoluţie în meciul cu CFR Cluj. Schimbarea pregătită la meciul din Gruia. În spatele avansului de 10 puncte faţă de rivale, şeful liderului din Superliga îşi permite şi experimente.

Elias Charalambous este nevoit să îi îndeplinească o nouă fantezie lui Gigi Becali. Latifundiarul din Pipera vrea să-l vadă pe Ngezana pe postul de fundaş dreapta.

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous!

Gigi Becali şi-a dorit acest lucru şi în meciul cu CSU Craiova, dar nu a putut face modificarea. Finanțatorul vrea să-l utilizeze pe Syabonga Ngezana în flancul drept al defensivei, acțiune pe care nu a putut să o ducă până la capăt din cauza situației lui Joyskim Dawa.

FCSB ar putea evolua cu CFR Cluj într-o formulă total experimentală. Becali vrea ca linia de apărare de patru să conțină trei fundași centrali. Este vorba despreVlad Chiricheș, Joyskim Dawa și Syabonga Ngezana.

Gigi Becali plănuia această schimbare pentru duelul trecut, cu CSU Craiova, de pe teren propriu, încheiat cu victoria gazdelor, 2-0. Dawa s-a aflat în Ramadan, din 10 martie și până pe 9 aprilie, motiv pentru care a fost utilizat foarte puțin, fiind cu energia fizică la minimum, conform gsp.ro.

În cele trei partide din play-off, stoperul camerunez a bifat doar 89 de minute. La ultimul meci a prins pe teren doar un minut, pe final.

Cum ar putea arăta „11”-le de start al lui FCSB cu CFR Cluj:

Târnovanu – Ngezana, Dawa, Chiricheș, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Oct. Popescu, Miculescu, Fl. Coman.