Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Cu cine va ataca FCSB la Rangers: ‘Şi pe jucătorii ăştia am dat bani’ + A devoalat tactica din Europa League

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! La finalul derby-ului cu Dinamo, patronul campioanei a dezvăluit cu cine va ataca FCSB la Rangers. Latifundiarul din Pipera a devoalat tactica din Europa League.

Final de partidă pe Arena Națională. Echipa patronată de Gigi Becali, s-a impus cu scorul de 2-0 în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga. Derby de România s-a jucat cu peste 40.000 de suporteri în tribune, iar atmosfera a fost una incediară.

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous!

FCSB s-a impus fără probleme, cu 2-0 în duelul cu dinamoviștii lui Zeljko Kopic. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 26, de cel mai în formă atacant, Daniel Bîrligea. Alexandru Musi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în prelungirile reprizei a doua, 90+3. Roș-albaștrii au câștigat fără probleme mult-așteptatul derby.

Becali a oferit câteva detalii despre următoarea partidă din Europa League, a celor de la FCSB.

”Tactica cu Rangers va fi Dawa cu Ngezana. Stânga dreapta o să vedem dacă pot juca după 3 zile Radunovic cu Creţu. Baba Edjouma la mijloc. În Stânga Miculescu. Atacant e Popa. Bîrligea trebuie să îi dea gol cu Rapid, dar dacă e suspendat va juca în Scoţia. Mi-a plăcut Luis Phelipe azi şi va juca. O să luăm şi banii. Să joace şi ei ca să nu îi demorlaizăm. Dacă nici când joci din 3 în 3 zile nu îi laşi să joace nu e normal. Vor să plece apoi. 24 de puncte o sî luăm. Nu vreau să mă bată Rapid. meciurile de acasă din Europa League vor juca cei mai buni jucători. Facem în aşa fel încât să nu joace 120 de minute în două meciuri. Şi pe jucătorii ăştia am dat bani şi trebuie să joace. O să pun jucători odihniţi ca să îi batem pe scoţieni”, a spus Becali, potrivit digisport.ro.

În urma victoriei obținute, FCSB a urcat în play-off-ul Superligii, pe locul cinci în clasament.