Gigi Becali îi ameninţă pe cei de la Dinamo! Anunţ clar înaintea Derby-ului de România: ‘Va fi vuiet mare’

Gigi Becali îi ameninţă pe cei de la Dinamo! Anunţ clar înaintea Derby-ului de România. Patronul celor de la FCSB rupe tăcerea în privinţa jucătorilor cu probleme medicale.

Băieții lui Gigi Becali au avut un meci dificil săptămâna trecută pe arena din Târgu Jiu. Coman și Olaru s-au refăcut total și așteaptă cu nerăbdare partida de sâmbăta aceasta, 22 iulie, contra dinamoviștilor.

Gigi Becali îi ameninţă pe cei de la Dinamo!

Patronul de la FCSB, Gigi Becali, a declarat că cei doi fotbaliști vor fi prezenți în teren și că spectatorii vor avea parte de o partidă interesantă.

„Dinamo a spus că nu vrea să amâne meciul, că ne-au găsit nepregătiți acum. Așa a zis Burcă. Bine, mă, să ne bată (n.r. – râde).

Ce să menajez? Ghinionul lor e că Olaru și Coman sunt bine, ei credeau că nu sunt. Va fi vuiet mare!”, a transmis Becali la conferința de presă de astăzi.

Prezența în primul 11 a celor doi fotbaliști în vârstă de 25 de ani, ar putea să le aducă roș-albaștrilor o altă victorie pe măsura celei de la Târgu Jiu.

Formația lui Gigi Becali a câștigat duelul contra  băieților de la FCU Craiova, scor 3-1. Florinel Coman a înscris în minutul 17, contribuind la victorie alături de Miculescu ( gol în minutul 8) și Edjouma (gol în minutul 60).

După partida disputată acasă la olteni, Florinel Coman și Darius Olaru au fost suspecți de probleme musculare, însă s-au dovedit a fi doar accidentări minore.