Gigi Becali a trecut la ameninţări! Jucătorul pe care l-a luat în colimator: ‘Mă duc să-l trag de şunci’ + Ce i-a ordonat lui Elias Charalambous

Gigi Becali a trecut la ameninţări și a luat în colimator unul dintre jucători. La finalul partidei cu Dinamo, patronul FCSB-ului i-a transmis lui Elias Charalambous că trebuie să amendeze jucătorii care nu respectă anumite reguli.

Gigi Becali a trecut la amenințări, chiar dacă FCSB s-a impus în fața lui Dinamo, scor 2-0 în derby-ul Superligii. Patronul campioanei i-a transmis un mesaj lui Elias Charalambous.

Gigi Becali a trecut la amenințări!

Final de partidă pe Arena Națională. Campioana României s-a impus cu scorul de 2-0 în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga. Derby de România s-a jucat cu peste 40.000 de suporteri în tribune, iar atmosfera a fost una incediară.

FCSB s-a impus fără probleme, cu 2-0 în duelul cu dinamoviștii lui Zeljko Kopic. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 26, de noua achiziție, Daniel Bîrligea. Alexandru Musi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în prelungirile reprizei a doua, 90+3. Roș-albaștrii au câștigat fără probleme mult-așteptatul derby.

Becali a oferit primele reacții.

”Trebuie să primească amenzi. Să se dea amenzi. De ce Olaru să ia atâtea galbene. El nici nu gândeşte ce face în timpul meciului. Nu ai ce să îi faci. Tavi, George să-ţi vezi de treaba ta. Dă goluri şi apoi să te văd. Dacă m-aş duce la echipă s-ar termina lucrurile astea. Eu bat cu pumnul în masă. Nu am ce să fac. Trebuie să bată cu pumnul în masă ca să înţeleagă. Normal e ca Musi să joace şi să stea pe bară George. Mă duc să-l trag de şunci, să-l ciupesc un pic. Eu aşa calculez”, a spus Becali, conform digisport.ro.

În urma victoriei obținute, FCSB a urcat pe locul 5 în clasamentul Superligii, cu 19 puncte și un meci restanță.