Gigi Becali a primit ordin! Ce este obligat să facă patronul de la FCSB. Altfel nu are nicio şansă la titlu

Gigi Becali a primit ordin! S-a aflat ce este obligat să facă patronul de la FCSB. Altfel nu are nicio şansă la titlu. Totul s-a întâmplat după derby-ul câştigat în Gruia, CFR Cluj – FCSB 0-1. Un fost stelist a dat un verdict clar.

Gigi Becali ar câştiga campionatul lejer cu FCSB dacă ar aduce un antrenor bun la vicecampioană.

Gigi Becali a primit ordin!

Gigi Becali poate să câştige titlul în Superliga doar dacă face acest lucru. Fostul stelist, Basarab Panduru, a dat verdictul. „Per ansamblu mi s-a părut superioară FCSB. La FCSB sunt jucători extrem de tehnici, FCSB potae să producă mut mai mult decât produce. E clar, cu Pintilii sunt rezultate destul de bune. Două eșecuri, restul victorii. FCSB, la talentul pe care îl au jucătorii, cu un antrenor bun, trebuie să câștige campionatul la 10 puncte diferență. Cu înjumătățire? Hai să spunem 6-7 puncte”, a punctat Panduru, în direct la orangeSport.

FCSB a învins CFR Cluj, în Gruia, scor 1-0, în runda cu numărul 24 din Superliga. Basarab Panduru a analizat derby-ul și a explicat în ce condiții i-ar vedea campioni pe bucureșteni.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88. Mijlocașul francez i-a trimis o pasă în careu lui Octavian Popescu. Puștiul lui FCSB a pasat înapoi cu călcâiul, iar Edjouma l-a învins pe Scuffet cu o execuție elegantă.

„Eu cred că, dacă în prima repriză conducea FCSB, nu era nicio problemă. În repriza a doua, mi se pare că parcă au fost acțiuni în favoarea CFR-ului și la singura acțiune, cea din minutul 88, a reușit FCSB să marcheze.

Mai degrabă vedeam 1-0 în prima repriză, 0-0 în repriza a doua. Și victorie 1-0, dar cu golul din prima repriză. În a doua repriză a avut o singură ocazie FCSB”, a spus Panduru, conform sursei citate.

După victoria din derby, FCSB a ajuns la 44 de puncte în 24 de etape și rămâne pe locul 4, la șase lungimi în spatele liderului CFR Cluj. De partea cealaltă, formația din Gruia a ajuns la a șasea înfrângere din acest sezon, dar rămâne pe primul loc, cu 50 de puncte.