Gigi Becali a dat verdictul! Cum a reuşit să se impună FCSB cu Farul: ‘Olaru a câştigat meciul’ + Ce spune despre Istvan Kovacs

Gigi Becali a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Darius Olaru. Căpitanul celor de la FCSB a marcat două goluri în poarta constănțenilor. Nu a uitat să-l critice pe Vlad Chiricheș. De asemenea, a făcut câteva comentarii și despre arbitraj. L-a lăudat pe centralul pe care îl făcea praf în trecut.

FCSB a învins-o pe Farul, scor 3-2, după ce a marcat un gol în ultimele minute, și a obținut un penalty în prelungiri.

Gigi Becali: „Olaru a câștigat meciul. E meciul lui 100%”

„Nu m-am gândit că nu e penalty. Kovács e băiat mare să mai facă ceva. E arbitru mare vreau să zic. Ce îi e teamă să arbitreze un FCSB – Farul?

Foarte bine dacă l-a dat pe Kovács. Are experiență, nu are nevoie să facă prostii. Atunci eram supărat. acum vreau să ne arbitreze.

Mi-a plăcut prima repriză. Nu mi-a plăcut Chiricheș că am luat 2 goluri…..nu mai știu. Mi-a plăcut tot că am câștigat. Nu mi-a plăcut că am schimbat echipa, prima a avut 5 ocazii fără gol, a doua a dat gol fără ocazii.

S-a stabilit că schimbăm echipa, ca să joace toți. Și Dawa trebuia să joace o repriză. Așa se stabilise. Olaru a câștigat meciul. E meciul lui 100%.”, a spus Gigi Becali după meci.