Gigi Becali a dat ordin! Ce se întâmplă cu jucătorul de 2 milioane de euro de la FCSB. Elias Charalambous, obligat să execute

Gigi Becali a luat o decizie importantă pentru FCSB după meciul cu Gloria Buzău. Latifundiarul din Pipera a recunoscut că a greșit, însă știe cum această greșeală se poate repara.

FCSB s-a impus cu scorul de 3-2 în fața echipei conduse de Eugen Neagoe, duminică seara, în meciul din etapa cu numărul 12 din Superliga.

Gigi Becali a dat ordin!

Cele trei goluri ale FCSB-ului au fost marcate de Octavian Popescu, în minutele 39 și 67, și de Daniel Bîrligea, în minutul 74.

După ce a analizat bine meciul cu Gloria Buzău, Gigi Becali a observat că David Miculescu poate evolua destul de bine ca număr 9, și asta va face de acum înainte.

„După meciul de aseară, mi-am dat seama ce am de făcut. Dumnezeu m-a luminat. Nu știam ce am în curte, nu eram sigur. Știu exact ce trebuie să fac de acum înainte.

Așa că cei ce se bucură pentru că vom avea, probabil, meciuri din trei în trei zile, să-și pună pofta în cui. Știu ce echipă voi afișa și în campionat, și în Europa.

Mi-am dat seama clar de jucători. Ce poate să joace și unde trebuie să joace. Știu acum ce poate fiecare jucător și unde trebuie să joace.

Că David Miculescu nu e vârf, gata, punct. Va juca fie în dreapta, fie în stânga. Deci nu-l mai vedeți niciodată vârf. Va intra Popa. Eu am vrut să-i dau încredere, dar nu ca vârf, pentru că-l distrug. Joacă Popa și gata!„, a declarat Gigi Becali.