Gică Popescu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după ruşinea încasată cu Dinamo. Ce le-a transmis jucătorilor lui Gică Hagi

Gică Popescu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după ruşinea încasată cu Dinamo. S-a aflat ce le-a transmis jucătorilor lui Gică Hagi. Președintele echipei a fost extrem de dezamăgit.

Farul Constanța a pierdut cu scorul de 2-0, pe teren propriu, meciul cu ultima clasată, Dinamo. Cele două goluri ale partidei au fost înscrise de Velkovski, în minutul 29, și de Politic, în minutul 48.

Gică Popescu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după ruşinea încasată cu Dinamo

Președintele marinarilor, Gică Popescu s-a declarat foarte dezamăgit la finalul meciului. Nu s-a așteptat nici o secundă la o astfel de prestație din partea jucătorilor care sezonul trecut au fost campioni ai României.

„Am jucat prost. Ce se poate spune? Am făcut unul dintre cele mai proaste jocuri ale sezonului. Din păcate, era un meci important. Dacă am fi câștigat, ne-am fi dus la 7 puncte de locul 7. Am fi luat o opțiune serioasă pentru play-off.

Acum ne așteaptă un meci greu la Sepsi, o echipă care este una dintre candidatele la play-off. Sper să nu mai repetăm evoluția din seara asta.

(nr. Farul și-a „luat adversarii de sus”) Niciodată. Știți foarte bine că Gică pregătește jocurile foarte serios. A fost o prestație slabă din partea noastră”, a spus Gică Popescu la plecarea de la stadion, potrivit gsp.ro.

Gică Popescu nu se teme de locul 6.

„Analiza o vom face la rece și trebuie să vedem care a fost cauza acestei înfrângeri dureroase. Dar eu sunt încrezător. Vom prinde play-off-ul! Îl vom prinde!”, a mai spus Popescu pentru sursa citată mai sus.