Gică Popescu s-a dezlănţuit! Atac devastator după Elveţia-România: ‘Am arătat execrabil, ca o echipă mică’

Gică Popescu s-a dezlănţuit! Atac devastator după Elveţia-România 2-2. Chiar dacă tricolorii au egalat miraculos, pe final de meci, criticile au fost extrem de dure. Preşedintele Farului, dar şi Viorel Moldovan au dat de pământ cu băieţii lui Edi Iordănescu.

Primul a fost Gică Popescu. Era mulţumit de rezultat, dar a făcut praf jocul băieţilor lui Edi Iordănescu.

Gică Popescu s-a dezlănţuit!

Gică Popescu nu este deloc mulţumit după Elveţia-România 2-2. Tricolorii au rămas neînvinşi în grupa pentru EURO 2024, dar preşedintele Farului nu e deloc mulţumit. „80 de minute Elveţia a fost net superioară. Ocaziile se răzbună şi asta s-a întâmplat în seara asta. Am avut două acţiuni şi am marcat 2 goluri.

Ar fi o mare greşeală să ne îmbătăm cu apă rece. Am arătat execrabil, ca o echipă mică. Am jucat la fel de slab ca în Kosovo. La 2-0 nu s-a schimbat nimic. Am terminat prima repriză în genunchi. Rămâne însă rezultatul. Un punct uriaş care ne poate ajuta. Dacă nu schimbăm ceva, nu avem nicio şansă mai departe. La golul 2 lui Puşcaş îi cade mingea în cap şi ajunge la Mihăilă”, a tunat Gică Popescu, la finalul meciului, în direct pe Prima TV.

La fel de vehement a fost şi Viorel Moldovan. „Am fost şocaţi de minunea de la finalul jocului. Impresia artistică schimbă puţin de ce a fost în 80 de minute. Nici dacă era un joc şcoală nu vedeam o diferenţă atât de mare. Elveţia avea mai multe probleme cu o echipă de club. Rezultatul foarte ok. Nu ştiu de unde a venit acest punct. Nu ne putem păcăli. Selecţionerul a fost total depăşit. A greşit fundamental tactic şi strategic. Sunt total dezamăgit”, a spus Viorel Moldovan, la finalul meciului, conform sursei citate.