Gică Popescu, declarație ciudată după victoria Farului în meciul cu FCSB: `Cel mai important a fost atunci când a fost anulat golul lor trei`

Farul a reușit o victorie miraculoasă în duelul cu FCSB. Elevii lui Gică Hagi au întors scorul, de la 2-1 la 2-3, în ultimele minute de joc.

Gică Popescu, președintele Farului Constanța, a analizat partida de pe Arena Națională și scos în evidență o decizie a arbitrului.

Gică Popescu, uimit de repriza secundă din partida FCSB-Farul

Fostul căpitan al Barcelonei s-a arătat uimit de repriza secundă a partidei de pe Arena Națională.

Popescu a scos în evidență atitudinea constănțenilor dar și o  decizie a arbitrului la scorul de 2-1 pentru FCSB.

„Un meci nebun. Dacă ar fi să ne uităm la prima repriză trebuie să recunoaștem că am fost norocoși, dar noi am profitat în repriza secundă. Ăsta e fotbalul. Cred că cel mai important a fost atunci când a fost anulat golul lor trei, pentru că după aceea am prins aripi.

La 2-1 pentru FCSB nu mai speram decât la un egal, însă jucătorii văzând că adversarul a rămas în zece (n.r. – după eliminarea lui Dawa, în min. 90), au pus mingea la centru și au crezut până la final.În repriza secundă toți jucătorii au avut o atitudine foarte bună. După meciul cu CFR Cluj mă așteptam la o atitudine foarte bună din partea jucătorilor noștri, tocmai de aceea, așa cum am spus, m-a surprins faptul că în prima repriză am făcut un joc slab”, a spus Gică Popescu.

După victoria din duelul cu vicecampioana României, Farul a revenit pe primul loc cel puțin până la duelul dintre CFR Cluj și FC Voluntari.