Gică Hagi vrea să dea marea lovitură! A ameninţat vicecampioana. Elias Charalambous are de ce să se teamă.

Partida Farul-FCSB, din etapa a 9-a a Superligii, se va disputa duminică, de la ora 21:45.

Acum, echipa roș-albastră este lider al clasamentului, cu 18 puncte, în vreme ce „marinarii” se află pe locul 11, cu doar 9 puncte.

Gică Hagi vrea să dea marea lovitură

Gică Hagi a recunoscut că meciul cu echipa lui Elias Charalambous va fi unul „dificil”, însă antrenorul de la Farul are încredere că echipa lui va reuși să obțină victoria.

„Un meci important în campionat, acasă. Venim după o perioadă foarte aglomerată. Am avut această pauză, s-a muncit foarte bine, am discutat cu cei care au rămas acasă. Acum, cu cei veniți de la lotul național, am discutat și cu ei și ușor, ușor sperăm să revenim la cei care am fost anul trecut, adică să luăm fiecare meci în parte, să ne concentrăm foarte mult, să luptăm și să încercăm cele trei puncte. Trebuie să facem cel puțin lucrurile pe care le-am făcut anul trecut.

În mare, echipa e aceeași ca anul trecut. Au venit și jucători noi, care trebuie să se adapteze. Vom vedea cine se va adapta. Drumul va fi lung, foarte greu. E total diferit față de anul trecut. Anul trecut, probabil nimeni nu ne lua în seamă. Acum avem acest statut. Trebuie să jucăm ca anul trecut, cu ambele faze făcut foarte bine, să știm să ne atacăm, să apărăm.

Când era nevoie eram și programatici, de aceea am devenit campioni. Din ce am văzut în aceste două săptămâni am încredere că vom face bine și vom reveni la ce am fost anul trecut. Cu FCSB e un meci dificil, unde trebuie să ne depășim și să facem un meci foarte bun din minutul 1 până în minutul 90″, a spus Hagi, în cadrul unei conferințe de presă.