Gică Hagi s-a enervat cumplit! Umilinţă totală încasat de Farul. Nimeni nu se aştepta la aşa ceva

Gică Hagi s-a enervat cumplit după rezultatul echipei sale din meciul amical! Umilinţă totală încasată de Farul în partida de pregătire. Nimeni nu se aştepta la un asemenea scor din partea constănțenilor.

Echipa lui Gică Hagi a susținut mai multe meciuri amicale în perioada de pregătire, înaintea începerii noului sezon. Ocupanta locului patru din sezonul trecut de Superliga a fost învinsă cu 5-1 de campioana din Moldova, Petrocub.

Gică Hagi s-a enervat cumplit!

Partida s-a jucat pe Stadionul Central al Academiei Hagi și a început extrem de prost pentru constănțeni. Victor Mudrac a deschis scorul în minutul 7, iar Sergiu Plătică a marcat și el un minut mai târziu.

În minutul 16, Casap a redus diferența dintr-un penalty. Plătică (’51), Lungu (’54, penalty) și Demian (’87) au înscris în repriza a doua pentru Moldoveni, care nu au avut probleme cu echipa lui Gheorghe Hagi. Duelul a fost transmis de pagina oficială de Facebook a Farului.

Gruparea de la malul mării a introdus în acest amical foarte mulți tineri jucători din cadrul Academiei Hagi, născuți în 2005, 2007 și chiar 2008.

FARUL (manager tehnic Gheorghe Hagi): Ducan (70 Răfăilă) – Aioanei (70 Cercel), Duțu (85 Gustavo), Dănuleasă (65 Dumitra), Grosu (70 Lazăr) – Ciobanu (70 Banu), N. Popescu (46 Martinovic), Casap (70 Băsceanu) – Avramescu (60 Doicaru), Andronache (70 Cocoș), Bodișteanu (70 Stoian).

Partidele amicale disputate de Farul în cantonament:

– 26 iunie: Farul – Cernomore Varna (locul 2 în Bulgaria): 0-1

– 29 iunie: cu Petrocub Hâncești (campioana Moldovei) 3-2 ( Banu 15, Cocoș 59, Stoian 60)

– 29 iunie: Petrocub Hâncești (campioana Moldovei) 1-2 (Stoian)

– 3 iulie: Petrocub Hâncești (campioana Moldovei) 1-5