Gică Hagi s-a enervat cumplit! Război total cu fanii. Scandal în timpul meciului / Video

Gică Hagi a declarat război cu suporterii de la Farul. Patronul echipei de la malul Mării Negre le-a adus jigniri fanilor care au fost nemulțumiți de prestațiile jucătorilor la meciul cu Poli Iași.

Sâmbătă seara Farul s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-0 în fața moldovenilor de la Poli Iași. Cele două goluri ale partidei au fost marcate de Rivaldinho, în minutul 35, și Iancu, în minutul 45+11.

Gică Hagi s-a enervat cumplit!

Înainte de acest meci, Farul a fost fără victorie în noul sezon de Superliga, ceea ce i-a făcut pe fani nervoși la meciul de sâmbătă seara.

Câțiva suporteri aflați în tribuna din spatele băncii de rezervă și-au arătat nemulțumirea, ceea ce l-a scos din sărite pe antrenor.

Gică Hagi a început să îi atace folosind cuvinde dure, cerându-le să plece acasă și să își amintească că nu este Barcelona cea care joacă, ci Farul.

Tot momentul a fost filmat de suporterii aflați în tribune, care au încărcat momentul pe rețelele de socializare, acolo unde a devenit imediat viral.

„Plecați dracu’ acasă, plecați acasă cu șmecheriile voastre! V-ați obișnuit că asta e Barcelona! E Barcelona, aşa v-aţi obişnuit. Credeți că e Barcelona aici?! Aduceți bani, aduceți bani!

Ce să las… taci din gură! Taci din gură tu! Stau toată ziua să… să aducă bani! Constanța lui… să aducă bani! E ușor să spui…”, a strigat Hagi nervos.

@denis_zzz7 Hagi a făcut o CRIZĂ de nervi la finalul meciului cu Poli Iași#fy#fyp ♬ sunet original – Denis

În urma rezulattului de 2-0, Farul se află acum pe locul 7 în clasamentul din Superliga, acumulând doar 4 puncte. Poli Iași este pe ocul 12, cu 3 puncte acumulate.