Gică Hagi face anunţul nopţii! Ce este obligat să facă Ianis Hagi la EURO 2024. Reacţie fabuloasă a antrenorului de la Farul

Gică Hagi face anunţul nopţii! S-a aflat ce este obligat să facă Ianis Hagi la EURO 2024. Reacţie fabuloasă a antrenorului de la Farul. Tehnicianul constănţenilor era extrem de fercit după reuşita fiului său din meciul contra Israelului.

Ianis Hagi a dus România la EURO 2024. A marcat golul de 2-1, cel al victoriei, în meciul decisiv cu Israel.

Gică Hagi face anunţul nopţii!

Gică Hagi a avut o reacţie fabuloasă după Israel-România 1-2. În noiembrie 1993, cu Anghel Iordănescu pe bancă şi cu el pe teren România bătea Ţara Galilor cu 2-1 şi mergea la Mondialul american. Peste 3 decenii, naţionala condusă de Edi Iordănescu s-a calificat la EURO 2024, cu Ianis Hagi marcator.

Întrebat de comparaţia dintre golul său din meciul cu Ţara Galilor şi reuşita lui Ianis Hagi din Ungaria, Hagi a spus clar. Golul lui Ianis a fost unul mai frumos. Asta deşi antrenorul Farului marcase la Cardiff de la distanţă.

Mai mult, Gică Hagi îşi doreşte ca România lui Edi Iordănescu să ajungă în sferturi sau semifinale la EURO 2024. „Dacă tot facem comparaţii, trebuie să ajungem la EURO cel puţin în sferturile de finală (n.r. râde).

Sunt lucruri care se întâmplă dacă munceşti, crezi în tine. Munca face diferenţa, să crezi în potenţialul tău. După aceea, lucrurile se întâmplă, dar trebuie provocate de tine”, a declarat Gică Hagi, în direct la Digi Sport.

Până la meciurile de la turneul final, România încheie campania de calificare cu Elveţia. Marţi seara, de la ora 21.45, pe Arena Naţională este disputa pentru primul loc în grupa preliminară.