Gică Hagi, declarație uluitoare după victoria cu Sepsi. Nu a rămas impresionat de noua `perlă` din Superligă, Mazilu: `Este un jucător bun dar ca el mai avem și alți jucători`

Farul Constanța, echipa antrenată de Gică Hagi, a reușit o victorie clară în fața lui Sepsi OSK în etapa a 28-a din Superligă.

Elevii lui Gică Hagi au dominat partida din primul până în ultimul minut și s-au impus cu 2-0.

Gică Hagi nu este impresionat de puștiul Mazilu

Gică Hagi s-a arătat nemulțumit de a 2-a repriză din partida cu Sepsi, dar mulțumit de rezultat și de prima parte a partidei.

”Regele” nu a rămas impresionat de reușita lui Mazilu și a uimit la conferința de presă de la finalul partidei.

”Jucătorii au făcut un meci extraordinar, dar în a 2-a repriză am făcut un pas în spate, dar pe total ceea ce am lucrat a ieșit bine și nu le-am dat nicio șansă celor de la Sepsi.

În partea secundă nu am fost noi, nu am fost echipa care îmi place mie să o antrenez.

Trebuia să îi punem în criză de timp și spațiu.

Mazilu este pe un drum bun, este un băiat serios și foarte talentat, dar ca el mai avem și alți jucători.

Trebuie să jucăm pentru noi să putem fi fericiți la finalul partidei.

De patru meciuri noi nu am luat gol, ceea ce este un lucru extraordinar. Se vorbește foarte puțin despre Aioani, un portar bun, după părerea mea el este cel mai bun.

Pentru mine nu este o mâhnire când jucătorii mei nu sunt nominalizați în echipa etapei, sau a sezonului, pentru noi rămân faptele.

Se vorbește mult despre echipele din București, noi suntem din provincie, probabil trebuie să ne mutăm în Capitală.

Ne facem treaba pe teren și lăsăm faptele să vorbească pentru noi.

Toate echipele din România au jucători de la noi. Atât în țară cât și în Europa, avem mulți jucători care fac lucruri bune.”, a spus Gică Hagi la finalul partidei cu Sepsi.