Gică Hagi a pierdut controlul la Farul! Atac dur la adresa jucătorilor după meci: ‘Eu aveam altă părere’ + Ce spune despre obiectivul echipei

Gică Hagi a pierdut controlul la Farul! Atac dur la adresa jucătorilor după meci. Constănţenii s-au impus cu scorul de 2-1 în faţa celor de la Sepsi, dar tehnicianul rechinilor era nervos la finalul disputei.

Dubla lui Denis Alibec a adus victoria pentru echipa lui Gică Hagi. Totuşi, Farul a suferit. A jucat în 10 oameni din minutul 30.

Gică Hagi a pierdut controlul la Farul!

Mihai Bălaşa de la Farul, apoi Omar El Sawy, în minutul 76, de la oaspeţi. Al doilea penalty al Farului a fost executat inițial de Narek Grygorian. Armeanul a ratat, însă lovitura s-a repetat, după ce Niczuly nu a ţinut măcar un picior pe linia porţii, iar Alibec a punctat apoi.

Gică Hagi s-a declarat mulțumit de rezultat, însă a atras un semnal de alarmă. Nu îi place cum se prezintă echipa sa din punct de vedere fizic. A explicat că Alibec trebuia să bată și al doilea penalty, însă căpitanul a discutat cu Grygorian și l-a lăsat pe acesta să execute.

”A fost o provocare, știam că Sepsi venea după un rezultat foarte bun. O echipă bună, care știe fotbal. A venit eliminarea, a fost o nouă provocare. Bine că am marcat, că băieții au ascultat și că s-a terminat așa. Iar era să fim egalați la sfârșit. Era păcat, era pentru a treia oară.

Trebuie să stăm fizic mai bine. E clar. Trebuie să facem asta, discutăm în fiecare zi acest aspect. Ei pot decide, chiar dacă eu aveam altă părere. Ei se simt în teren și vorbesc între ei (n.r.- Grygorian și Alibec). Trebuie să-i ascultăm din când în când. Toate meciurile sunt echilibrate.

Mă interesează fiecare meci în parte, am început prost campionatul. Și în ziua în care nu voi mai fi eu, Farul va avea o academie bună și o să păstreze această linie, această identitate. Dar atenție la rezultate, trebuie să știi să gestionezi acest lucru (n.r.- media scăzută de vârstă a echipei)”, a spus Hagi, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.