Gabriela Ruse nu a avut nicio şansă! Înfrângere ruşinoasă la Paris. A fost eliminată de la turneul unde Simona Halep a abandonat

Gabriela Ruse nu a avut nicio şansă! Înfrângere ruşinoasă la Paris. A fost eliminată de la turneul unde Simona Halep a abandonat. Spotiva noastră a încasat o bătaie extrem de dură în semifinalele competiţiei.

Gabriela Ruse nu a avut nicio şansă în pemultimul act de la Paris. A fost învinsă în semifinalele probei de simplu de la Trophée Clarins.

Gabriela Ruse nu a avut nicio şansă!

Gabriela Ruse a pierdut cu favorita numărul 1, Emma Navarro, după un meci care s-a disputat într-un singur sens. Sportiva noastră a câştigat doar două game-uri în tot meciul. Navarro s-a distrat şi s-a impus, scor 6-0, 6-2. Partida a durat o oră și 1 minut și a fost dominată integral de americancă.

În pofida parcursului din semifinale, Gabriela Ruse va coborî 5 locuri în clasamentul WTA. Ea va ajunge pe 143 începând de luni. Dacă Ruse a mers până în semifinale, acest lucru nu s-a întâmplat şi cu Halep.

Fostul lider mondial WTA a primit invitaţie la turneul din capitala Franţei, dar a rezistat doar o oră şi jumătate pe teren. A abandonat după ce câştigase primul set din turul inaugural.