Gabi Tamaș, mesaj transmis colegilor săi: `Să fim mai atenți la fazele fixe pentru că se pot câștiga campionate`

CFR Cluj a obținut victoria în prelungirile partidei cu Petrolul, 1-0, în etapa cu numărul 12 din Superligă.

Partida se îndrepta către o remiză albă, însă Manea, introdus pe final de meci, a semnat unicul gol al partidei.

Gabi Tamaș nu este supărat după partida ”bonus” cu CFR Cluj

Tamaș a părut mulțumit în ciuda dezamăgirii de pe teren și le-a transmis un mesaj colegilor săi de la Petrolul.

”Am discutat la ședință toată săptămâna. Știam foarte bine că sunt puternici la fazele fixe. Astăzi ne-au dominat la fazele fixe, păcat că am luat gol în ultimul minut.

Mai bine luam gol în primul minut. Au o echipă solidă, nu degeaba au câștigat de cinci ori campionatul, sau de câte ori l-au câștigat, nici nu mai știu, că numai ei câștigă.

Treci peste un meci din acesta. Meciurile cu echipele care au fost în play-off anul trecut sunt bonusuri pentru noi. Noi vrem să ne salvăm de la retrogradare și ne batem cu echipele mai mici. Puteam să scoatem mai mult, prima repriză am fost puțin timorați, dar per total a fost ok.

Le transmit colegilor că trebuie să jucăm cu aceeași determinare și să fim mai atenți la fazele fixe pentru că se pot câștiga campionate, Campionate Mondiale sau Cupe cu goluri din faze fixe”, a declarat Gabi Tamaș.

Petrolul se află pe locul 6 după 12 etape.