Furtună în Trivale! Antrenorul lui FC Argeș, Prepeliță, a dat de pământ cu jucătorii după eșecul cu Craiova și anunță măsuri dure

FC Argeș a pierdut acasă, 0-2 cu FCU Craiova, în primul meci al etapei cu numărul 5 din Superligă. Și antrenorul piteștenilor, Andrei Prepeliță (36 de ani), n-a mai rezistat. Și-a pus public la zid elevii, pe care i-a amenințat cu măsuri dure.

”Începem de la 0-1 în minutul 3, cu U Cluj la fel. Cred că mai bine ne motivăm, le dăm mingea să marcheze primii, ca să jucam după. Prima repriză am controlat-o, ne-am creat ocazii de gol, dar fără atitudine. Să joci acasă cu atitudinea asta… N-am văzut atitudine nici acum, după meci.

Să văd și eu ceva spart prin vestiar, nu știu. Sâmbătă avem un antrenament și tragem concluziile. Așa ceva nu se poate! Am mai tras un semnal de alarmă, se pare că n-au înțeles.

Avem un lot de 22 de jucători, mergem cu 13-14 la următorul meci, mai luăm de la juniori, dar măcar știm că cine intră în teren dă 100%”, a fost reacția la cald a lui Prepeliță la Digi Sport.

De asemenea, Prepeliță a comentat și gafa de începător a lui Latvolevici, care a dus la deschiderea scorului chiar în minutul al treilea.

„Ce să îi zic lui Lato? La experiența pe care o are dă o pasă către nimeni, cu exteriorul. Eu nu pot să antrenez asta. Nu pot să îi zic să nu bage mingea în interior… Când are mingea e responsabilitatea lui, știa ce trebuie să facă.

Sunt jucători cu experiență de la care mă aștept mult mai mult. Automat, nu e ușor, după ce pleci cu 0-1 în minutul 3 e greu”, a mai precizat antrenorul lui FC Argeș.