Formația lui Mirel Rădoi, eșec împotriva celor de la Al-Batin, 3-4, deși conducea cu 3-0

Echipa saudită Al-Taee a pierdut miercuri, în deplasare, scor 3-4, în faţa formaţiei Al-Batin, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Arabiei Saudite.

Echipa antrenată de tehnicianul român Mirel Rădoi a avut un start de meci fantastic cu Al-Batin, şi a condus cu 3-0 în minutul 28. Sayoud a deschis scorul în minutul 14, apoi Mbenza a făcut 2-0 în minutul 18, pentru ca în minutul 28 Musona să transforme un penalty pentru ca scorul să fie 3-0 pentru oaspeţii de la Al-Taee.

Formația lui Mirel Rădoi, eșec împotriva celor de la Al-Batin

Gazdele au reuşit să înscrie un gol în minutele de prelungire ale primei părţi, prin Lopez Patron, iar Rădoi şi formația conduceau cu 3-1 la pauză.

Repriza secundă a fost un coşmar pentru oaspeţi. Al-Shammari a înscris al doilea gol al lui Al-Batin, în minutul 52, apoi nu s-a mai înscris până pe final.

Roa a egalat în minutul 87, iar Lopez Patron a adus victoria lui Al-Batin, transformând un penalty în minutul 90+11 şi provocând o mare surpriză în Saudi Professional League.

Al-Batin este ultima clasată în campionat, cu 18 punte, în timp ce Al-Taee este a şaptea, cu 34 de puncte.