Florinel Coman nu s-a mai abţinut! Reacţie de senzaţie după victoria celor de la FCSB. Imaginea virală postată de tricolor / Foto

Florinel Coman a decis să transmită un mesaj, după victoria celor de la FCSB, contra celor de la PAOK, scor 1-0. Tricolorul a postat pe rețelele sociale o imagine cu foștii săi coechipieri la care a adăugat și două inimi: una roșie și un albastră.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, scor 1-0, în cadrul etapei a doua din ”faza ligii” UEFA Europa League. Roș-albaștrii au fost lăudați de multe nume importante din fotbal. Florinel Coman a ținut și el să le transmită foștilor colegi un mesaj în urma victoriei.

Florinel Coman nu s-a mai abținut!

FCSB s-a impus în fața echipei antrenate de Răzvan Lucescu, scor 1-0, în cadrul etapei a doua din ”faza ligii” UEFA Europa League.

Singurul gol al partidei dintre Paok și FCSB, scor 0-1, a fost reușit de Daniel Bîrligea. Campioana României are maximum de puncte (6) și se află pe locul patru în clasament.

FCSB a fost lăudată de foarte mulți oameni importanți de fotbal din România pentru victoria de pe Toumba. Coman, fostul atacant al grupării a decis să transmită și el un mesaj.
Atacant al celor de la Al-Gharafa a postat pe rețelele sociale o imagine cu foștii săi coechipieri. Alături de postare, a adăugat și două inimi: una roșie și un albastră.

Florinel Coman a reușit două pase de gol în Al-Gharafa-Al-Ain 4-2

Al-Gharafa a reușit să o învingă pe Al-Ain, scor 4-2, în cadrul etapei a doua din Liga Campionilor Asiei.

Internaționalul român a fost integralist la echipa qatareză și a contribuit serios la victorie. ”Mbappe de România” a oferit două pase de gol.

Primul gol al partidei a fost dat în minutul 45+2, când Joselu a fructificat pasa primită de la Seydou Sano.
Tot Joselu a fost cel care a marcat și golul al doilea pentru Al-Gharafa, în minutul 48. Al-Ain a reușit să revină. În minutul 66 Rahimi marca pentru 2-2, după ce Kaku reducea din diferență cu 10 minute mai devreme.

În minutul 73, Coman a ieșit la rampă. Fostul fotbalist al celor de la FCSB i-a pasat decisiv lui Seydou Sano, cel care a dus echipa în avantaj, 3-2.

După numai trei minute, românul a oferit o nouă pasă decisivă, de data aceasta pentru Yasine Brahimi, algerianul care a închis tabela la 4-2 pentru Al-Gharafa.